Paweł ChalacisPaweł Chalacis

Moja lista jest dla mnie nadal wielkim źródłem motywacji, ale dodatkowo przygotowałem sobie kilka rzeczy na których chcę się skupić w roku 2015.

Więcej dyscypliny w treningach

Mam czasem tygodnie gdy nic nie idzie oraz tygodnie gdy każdy trening wykonany jest na 110%. Chciałbym, by te tygodnie były spójniejsze. Wiem, nie wzawsze wszystko da się zorganizować, szczególnie gdy trzeba też zająć się życiem, no ale przecież nikt nie twierdził, że będzie łatwo.

Mógłbym napisać “trenować więcej”, ale to powinno wyniknąć z dobrego ogarnięcia innych aspektów dnia. Zaczynam właśnie z nową siłownią / basenem bliżej domu - otwartą od 5:45 rano, więc powinno być łatwiej z czasem.

Więcej zawodów

W zeszłym roku skupiłem się na maratonach do tego stopnia, że nie zapisałem się na żadne zawody pomiędzy kwietniem a wrześniem. Żeby chociaż 5km bieg. zupełnie nic! W tym roku będzie inaczej, mam zamiar wystartować w kilku lokalnych eventach, nawet jeżeli tylko w celach treningowych.

Więcej pisania

1 post na tydzień, 50 postów w ciągu roku. Nie powinno być z tym większego problemu. Dodatkowo, zaczynam pisać w dwóch językach (piszę po angielsku od jakiegoś czasu a przecież przetłumaczenie na ojczysty język to tylko chwila). Inna sprawa, że polskiego nie używam od jakiegoś czasu, więc zobaczymy jak to będzie :D.

Lepsze zarządzanie własnym czasem

Trening triathlonowy to żonglerka. Potrzeba skupienia i dobrej organizacji by się to wszystko nie posypało. Nie mam zbyt wiele czasu do zmarnowania i chciałbym nauczyć się zarządzać tym co mam lepiej.

Wnieść coś od siebie do sportu

Triathloniści to banda egocentryków* (i niech mnie ktoś spóbuje przekonać, że jest inaczej). Ale ten sport został zbudowany oddolnie przez aktywnych ludzi i dzięki takim ludziom się kręci. W tym roku na niektórych zawodach w których nie mam zamiaru startować, będę uczestniczył jako wolontariusz i podawał wodę spoconemu tłumowi!

*: to powyżej to żart, gdyby ktoś nie wyłapał ;)

Zebrałem także trochę danych treningowych i pracuję nad tym jak je wykorzystać. Może komuś się to przyda.

Skreślić parę rzeczy z listy

Chcę uaktualniać moją listę częściej niż w zeszłym roku. Jest tam kilka rzeczy, które zajmą dłuższą chwilę (przebiegnięcie 10 maratonów, dla przykładu), ale dobrze by było mieć tam rzeczy, które nie wymagają tak wielkiego nakładu czasowego. Nie mówię tu o celach łatwych, a jedynie szybszych do osiągnięcia.

Medytacja

Wiele lat temu, gdy parę rzeczy się zdrowo posrało, medytacja pomogła mi uporać się z wieloma problemami. Później mi przeszło i się rozleniwiłem. Teraz bardzo lubie swoje życie i mogę sobie tylko wyobrazić jak dobra może być medytacja gdy wszystko się układa.

Nie napisałem tutaj nic o treningach i wyścigach, gdyż kończę właśnie planowanie całego roku 2015. Plan jest dość ambitny (2 pełne IM, dwie połówki i trochę drobnicy pomiędzy). Ciekawe co z tego wyjdzie.